Michal na plaveckých pretekoch

Dňa 24.10. 2014 sa konal šiesty ročník Regionálnych plaveckých pretekov. Organizoval ich DSS profesora Matulaya. Boli vo Fakulte telovýchovy a športu na Lafranconi, kde majú krásny bazén s výhľadom na Dunaj. Prihlásení súťažiaci sa mali zaregistrovať od 7,30 h do 8,15 h.

Tentokrát nás neprekvapili žiadnym úvodným programom na plaveckých pretekoch. Na úvod bola spartakiáda vo vode ktorú nám predviedli vojaci.

Najskôr sa súťažilo v prispôsobených disciplínach – 16 metrov preplávanie s pomôckou slíž v kategóriách žien a mužov. Ďalej sa súťažilo v hlavných disciplínach – 100 metrov a 50 metrov v kategórii prsia a voľný štýl. Všetko bolo rozdelené na kategóriu mužov a žien.

Impulz reprezentoval náš kamarát Michal Novotný. Vyhral tretie miesto v disciplíne 25 metrov voľný štýl a druhé miesto v disciplíne 50 metrov voľný štýl. Odniesol si domov dva diplomy, striebornú a bronzovú medailu. Michal Novotný tam bol so svojou mamou, ktorá robila fotografie. My ostatní sme ho tam išli povzbudzovať a niektorí z nás robili fotografie.

Súťažili tam aj plavci z Domu Svitania, z Lepšieho sveta, z DSS profesora Karola Matulaya, DSS Prima, DSS Rozsutec. My sme odtiaľ odišli približne o 12,00 h. Po našom odchode nasledovali zmiešané a integrované štafety. Keď sme odtiaľ odišli, poprechádzali sme sa na pobreží Dunaja. Keďže bolo krásne slnečné počasie, bolo to veľmi príjemné ukončenie nášho „výjazdu“.

Janka Rybáriková a Marcelka Polačeková

A na záver sa Kika spýtala Michala Novotného ako sa mu páčilo na pretekoch:

„Michal, ako sa ti páčilo tento rok na pretekoch ?“

Michal: „ Mal som veľmi dobrý pocit z pretekov. Bola výborná atmosféra. Som so svojím výkonom spokojný“.