Naši klienti

Andrea

Volám sa Andrejka. Rada sa venujem tkaniu, maľovaniu, písaniu a skladaniu puzzle.  Rada tkám koberce, prestierania a  rôzne iné veci. S pani riaditeľkou mávam v Impulze arteterapiu. Baví ma to. Zo zvierat mám rada mačky, doma sa starám o nášho kocúrika. Na jedenie mám najradšej pečené kurča a rada si dám aj sladkosti.

Beáta

Teraz bývam v podporovanom bývaní. Učím sa samostatne hospodáriť. Upratujem si svoju izbu a schody. Rada cvičím, čítam časopisy, pozerám cyklistiku a zimné športy. Lúštim osemsmerovky a kvízy, pri ktorých hádam správne odpovede. V Impulze vyrábam sviečky – navliekam formy, čo znamená, že do nich dávam knôty a potom ich plním voskom. Naučila som sa aj uzlíkovať koberce a tkaný textil. Do Impulzu chodievam rada.

Jana

Bývam s mamou. Vo voľnom čase pozerám televízor, chodím nakupovať a  sledujem internet. V Impulze chodievam na dobrú prax. Baví ma navliekanie a čistenie foriem na sviečky. Zaujímam sa o lúštenie krížoviek a rada sledujem seriály. Mám v Impulze niekoľko dobrých kamarátok.

Juraj

Juraj je veselý chlapec,  rád sa rozpráva o športe a cestovaní. Aktívne športuje – lyžuje, behá, pláva a bicykluje sa, ale aj rád číta noviny o športe. Chodieva s rodičmi na dovolenky na Slovensko aj do zahraničia. Zaujíma sa o vlaky.  Počúva rád pesničky Paľa Hammela a skupiny Elán.  Na obed si rád objednáva mäsité jedlá a dvojitú malinovku.  (napísala Beáta)

Kristína

Som dievča z Bratislavy. Rada pozerám telenovely a seriály. Baví ma tancovať a spievať. Počúvam hudbu od Karma, Anahi a Sean Paul. Som v znamení barana a v čínskom horoskope som kôň. Bojím sa potkanov, pavúkov a žralokov. Rada si dám dobrú pizzu, bryndzové pirohy, ryžu a syr. Na pitie si dávam najčastejšie vineu alebo kofolu. V Impulze rada navštevujem výtvarný krúžok a ručné práce, kde vyrábame rôzne pekné veci, ktoré sa potom predávajú na trhoch. Naučila som sa  pliesť viacfarebné náramky priateľstva a tkať na stolových krosnách.

Marcela

Bývam s mamou. Rada jej doma pomáham – vysávam, žehlím, robím kávu, čaj, pečiem koláče a viem  variť aj polievky. Baví ma večer pozerať televízor, rozprávky a filmy. Každý deň chodím do Impulzu. Tu ma baví telocvik, rada maľujem, strihám. V Impulze šijem na šijacom stroji, háčkujem, umývam riad, vyfarbujem mandaly. Mám celiakiu, preto si jedlo niekedy nosím z domu. Obed mi pripraví mama, desiatu a olovrant si robím sama. Viem sa bicyklovať a viem aj spievať. Neviem plávať, ale chcela by som sa naučiť, lebo mám rada vodu.

Martin

Bývam s rodičmi. Doma pomáham vysávať, utierať prach, vynášať smeti. Chodil som na počítačový kurz, kde som sa naučil posielať e-maily a ako si hľadať zamestnanie. Už niekoľko rokov chodím do tanečného klubu. Viem tancovať spoločenské tance – waltz, valčík, tango, aj latinsko-americké tance – chacha, rumba, jive, samba. So svojou partnerkou aj vystupujeme. Som zamestnaný v sviečkarskej dielni. Do roboty sa teším, lebo tu mám veľa kolegov, kamarátov a kamarátok. Naučil som sa navliekať knôty do ihlanov.

Michal

Bývam s rodičmi. Mám sestru. Doma pomáham vysávať, utierať prach a riady. Viem tancovať, ale nerád to robím, mám z toho stres. Pomáham ocinovi v dielni s elektronikou. V Impulze som zamestnaný v sviečkarskej dielni. Čítam knihy a časopisy, robím na počítači na internete, rád sa lyžujem a plávam. Som vyučený obuvník. V minulosti som chodieval na filmársky krúžok, kde som sa naučil pracovať s kamerou a mikrofónom. Mám aj skype, skypujem si s kamarátom.

Nina

„Ninka je veľmi šikovná, napríklad v  maľovaní zaujímavých obrázkov. Veľmi rada pomáha v kuchyni, pri polievaní kvetov, vykladaní práčky. Vždy keď ideme na vychádzku rada hádže kamienky do vody, alebo sleduje prírodu. Naša Ninka používa jednoduchšie vety, ale vždy nám povie o svojej rodine, čo spolu robili, kde boli a o svojom bratovi, ktorého má veľmi rada. Podľa nás sa krásne oblieka, vždy je veselá a často sa smeje. Má dobrého ocina, ktorý sa o ňu veľmi pekne stará“. (napísala Beáta)

Roman

Bývam s otcom a bratom. Do Impulzu chodím peši s otcom. Veľmi rád tu maľujem, počítam matematiku, vytváram prezentácie na počítači, hrám ping- pong a stolný futbal. Mám rád ryžu s mäsom a so šalátom.Vo voľnom čase pozerám televízor a chodím do záhrady.

Tomáš D.

Bývam so svojimi rodičmi. Rád pozerám televízor a počúvam rádio. Chodím rád do Impulzu, kde ma baví hrať ping-pong a stolný futbal. Z jedál mi chutia špagety, špekáčiky, hranolky a pizza. Mám rád svojich rodičov. V Impulze mám dobrú kamarátku Kristínku. Bavia ma rozcvičky, kde cvičíme rôzne cviky a nemám rád upratovanie. Páčia sa mi dievčatá.

Tomáš G.

Bývam v rodinnom dome s rodičmi a súrodencami. Do Impulzu chodievam autobusom. Baví ma upratovanie, varenie, vyšívanie a šitie. Rád tancujem a počúvam hudbu. Mám rád dobré jedlá – ako je kurací rezeň s ryžou, alebo pečené zemiaky so syrom a kečupom. Vo voľnom čase sa hrám na počítači, alebo chodím von – na kofolu, na pizzu..

Tomáš K.

Bývam v rodinnom poschodovom dome so sestrou a švagrom. Vo voľnom čase najradšej pracujem okolo domu. Bývam zväčša doma. Občas chodievam von do okolia, blízko pri nás. V Impulze vyrábam sviečky. Tiež sa rád učím nové veci, napríklad písať smsky, utkať koberec alebo pracovať na počítači. Rád pomáham druhým ľuďom. Do roboty a z roboty chodievam pešo. Nepohrdnem žiadnym jedlom, mám rád všetko, čo je navarené. Na pitie mám najradšej čistú vodu.

                                           Petra

Pochádzam z Martina, ale teraz bývam v Bratislave. Bývam v podporovanom bývaní na Hontianskej ulici. Rada si upratujem izbu, vysávam, utieram prach a robím domáce práce. Mám jednu staršiu sestru a dve neterky – Sofiu a Izku. U nich sa hrávam aj s dvomi kocúrmi. Rada chodím do prírody a mám rada zvieratá. Baví ma spievať, tancovať a pekne sa obliekať. Večer si varím pred spaním bylinkové čaje. Mám rada tieto jedlá: halušky s tvarohom, francúzske zemiaky, žemľovku a špagety. Medzi moje záľuby patrí hudba, hrady a zámky, cvičenie jógy, keramika, kreslenie a internet. Cez víkend si rada dlho pospím.