Naši klienti

Andrea

Volám sa Andrejka. Rada sa venujem vyšívaniu, pleteniu a robievam náramky priateľstva. Pri náramkoch používam rôzne farebné bavlnky – žltú, červenú, zelenú a modrú. Sú to moje najobľúbenejšie farby. Naučila som sa aj tkať. Rada tkám koberce, prestieranie a povliečky na vankúše. Rada aj maľujem, chodím v Impulze na výtvarný krúžok. Baví ma to. Zo zvierat mám rada mačky, doma sa starám o nášho kocúrika Murka. Na jedenie mám najradšej pečené kurča a rada si dám aj sladkosti.

Beáta

Bývam s otcom. Rada pozerám cyklistiku a kvízy, pri ktorých hádam správne odpovede. Doma pomáham čistiť a krájať zeleninu, umývam riad, vysávam, žehlím, utieram prach, umývam podlahu aj okná. S otcom chodím aj nakupovať. Rada maľujem mandaly, cvičím, rada lúštim osemsmerovky. Učím sa aj háčkovať. V Impulze vyrábam sviečky – navliekam formy, čo znamená, že do nich dávam knôty a potom ich plním voskom. Pomáhala som aj pri výrobe visiaceho závesu.

Jana

Bývam s rodičmi. Vo voľnom čase pozerám televízor a chodím nakupovať. Rada navliekam koráliky a pomáham s ručnými prácami. Zaujímam sa aj o maľovanie na sklo. Rada hrám hry, ktoré hrávame v Impulze. Páčila sa mi opekačka. Mám v Impulze niekoľko dobrých kamarátok. Cez leto pôjdem na prázdniny a potom sa teším do Impulzu.

Juraj

Jurko je veselý chlapec, slušne sa správa, rád sa rozpráva o športe a cestovaní. Aktívne športuje – lyžuje, behá, pláva a bicykluje sa, ale aj rád číta noviny o športe. Chodieva s rodičmi na dovolenku na Slovensko aj do zahraničia. Zaujíma sa o vlaky. V jedálni si vždy objednáva mäsité jedlá a dvojitú malinovku. Obdivujeme na ňom, že z domu sám cestuje až na koniec Petržalky. (napísali Ivica a Beáta)

Kristína

Som dievča z Bratislavy. Rada pozerám telenovely a seriály. Baví ma tancovať a spievať. Počúvam hudbu od Karma, Anahi a Sean Paul. Som v znamení barana a v čínskom horoskope som kôň. Bojím sa potkanov, pavúkov a žralokov. Rada si dám dobrú pizzu, bryndzové pirohy, ryžu a syr. Na pitie si dávam najčastejšie vineu alebo kofolu. V Impulze rada navštevujem výtvarný krúžok a ručné práce, kde vyrábame rôzne pekné veci, ktoré sa potom predávajú na trhoch. Naučila som sa aj pliesť viacfarebné náramky priateľstva.

Marcela

Bývam s mamou a ocinom. Rada pomáham mamine – vysávam, žehlím, robím kávu, čaj, pečiem koláče spolu s maminou, viem aj variť polievky. Baví ma večer pozerať televízor, rozprávky a filmy. Každý deň chodím do Impulzu. Tu ma baví telocvik, rada maľujem, strihám. V Impulze šijem na šijacom stroji, háčkujem, umývam riad, vyfarbujem mandaly. Mám celiakiu, preto si jedlo niekedy nosím z domu. Obed mi pripraví mama, desiatu a olovrant si robím sama. Viem sa bicyklovať a viem aj spievať. Neviem plávať, ale chcela by som sa naučiť, lebo mám rada vodu.

Martin

Bývam s rodičmi. Doma pomáham vysávať, utierať prach, vynášať smeti. Chodil som na počítačový kurz, kde som sa naučil posielať e-maily a ako si hľadať zamestnanie. Už niekoľko rokov chodím do tanečného klubu. Viem tancovať spoločenské tance – waltz, valčík, tango, aj latinsko-americké tance – chacha, rumba, jive, samba. So svojou partnerkou aj vystupujeme. Som zamestnaný v sviečkarskej dielni. Do roboty sa teším, lebo tu mám veľa kolegov, kamarátov a kamarátok. Naučil som sa navliekať knôty do ihlanov.

Michal

Bývam s rodičmi. Mám sestru. Doma pomáham vysávať, utierať prach a riady. Viem tancovať, ale nerád to robím, mám z toho stres. Pomáham ocinovi v dielni s elektronikou. V Impulze som zamestnaný v sviečkarskej dielni. Čítam knihy a časopisy, robím na počítači na internete, rád sa lyžujem a plávam. Som vyučený obuvník. Chodil som na filmársky krúžok, kde som sa naučil pracovať s kamerou a mikrofónom. Mám aj skype, skypujem si s kamarátom.

Mimi

Moje meno je Mária, volajú ma však Mimi. Bývam s maminkou. Doma rada pomáham v kuchyni pri pečení koláčov, šúpem zemiaky a upratujem. Mojim obľúbeným jedlom sú špagety, buchty na pare, palacinky aj mäso. Do Impulzu chodím rada. Mám tam dobré kamarátky a kamarátov. Chodíme na prechádzky, máme super rozcvičky a niekedy si aj zatancujeme. Učím sa tam veľa nových vecí. Vyrábam darčekové predmety na predaj. Pletiem náramky priateľstva, háčkujem, štrikujem, tkám na tkáčskom stroji. Občas vyrábam sviečky. Rada pomáham chorým a slabším a rozprávam svoje zážitky.

Nina

„Ninka je veľmi šikovná, napríklad v navliekaní korálok, maľovaní zaujímavých obrázkov. Počas pracovných aktivít sa zapája do výroby náhrdelníkov, vystrihovania, lepenia. Vždy keď ideme na vychádzku rada hádže kamienky do vody. Na rannom cvičení najčastejšie cvičí na fit lopte. Naša Ninka používa jednoduchšie vety, ale vždy nám povie o svojej rodine, čo spolu robili, kde boli a o svojom bratovi, ktorého má veľmi rada. Podľa nás sa krásne oblieka, vždy je veselá a často sa smeje. Má dobrého ocina, ktorý sa o ňu veľmi pekne stará“. (napísali Ivica a Beáta)

Roman

Bývam s otcom a bratom. Do Impulzu chodím peši s otcom. Veľmi rád tu maľujem a počítam matematiku. Mám rád ryžu s mäsom a so šalátom. Vo voľnom čase pozerám televízor a chodím do záhrady.

Tomáš D.

Bývam so svojimi rodičmi. Rád pozerám televízor a počúvam rádio. Chodím rád do Impulzu, kde ma baví vyrábať sviečky. Z jedál mi chutia špagety, špekáčiky, hranolky a pizza. Mám rád svojich rodičov. V Impulze mám dobrú kamarátku Kristínku. Bavia ma rozcvičky, kde cvičíme rôzne cviky a nemám rád matematiku. Páčia sa mi dievčatá.

Tomáš G.

Bývam v rodinnom dome s rodičmi a súrodencami. Do Impulzu chodievam autobusom. Baví ma upratovanie, varenie, vyšívanie a šitie. Mám rád dobré jedlá – ako je kurací rezeň s ryžou, alebo pečené zemiaky so syrom a kečupom. Vo voľnom čase sa hrám na počítači, alebo chodím von – na kofolu, na pizzu..

Tomáš K.

Bývam v rodinnom poschodovom dome so sestrou a švagrom. Vo voľnom čase najradšej pracujem okolo domu. Bývam zväčša doma. Občas chodievam von do okolia, blízko pri nás. V lete som bol na prázdninách v Londýne, navštíviť synovca. Páčilo sa mi tam všeličo, je tam toho veľa k videniu, napríklad rôzne stavby a pamiatky. Páčila sa mi aj plavba na lodi po rieke. Nepohrdnem žiadnym jedlom, mám rád všetko, čo je navarené. Na pitie mám najradšej čistú vodu.